info@mindmaths.org
European Union Erasmus+ KA203 Higher Education Project

Video Kütüphanesi

Video Kütüphanesi

Video Kitaplığı, ilkokullarda matematik eğitiminde robotik kullanımı ile ilgili senaryo temelli videoları içeren bir eğitim paketi olacaktır. Bu videolar, söz konusu konulara odaklanan öğrenme materyalleri olacaktır.

İlkokullarda Matematik eğitiminde robotiğin matematik kaygısını gidermek için kullanılması ve bu amaçla robotiklerin harmanlanmış öğrenme uygulamalarına entegre edilmesi benzersiz bir yaklaşımdır.
Tersyüz öğrenme (harmanlanmış öğrenme yaklaşımı kapsamında), uygulamalı ve uzaktan öğrenmeyi birlikte uygulamanın iyi bir yoludur ve bu nedenle pilotlama süreci, tersyüz öğrenmeye dayalı olarak tasarlanmıştır.
Video Kütüphanesi, bu konudaki beceri açığının kapatılması açısından lisans öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak ve tersyüz öğrenme ile tasarlanan pilot uygulamada, dersler öncesinde lisans öğrencileri tarafından videolar izlenecektir.


Video içeriği çoğunlukla matematik eğitiminde robotların kullanımıyla ilgili olacak ve ayrıca çeşitli dijital araçlar, etkileşimli kaynaklar, bilgisayarda matematik oyunları, çevrimiçi sunumlar, sanal sınıflar, mobil uygulamalar ve sınıf etkinlikleri gibi harmanlanmış öğrenme araçları hakkında bilgi verecektir. Lisans öğrencileri, çocukları öğrenme süreçlerine nasıl dahil edeceklerini ve etkili örneklerle öğrenme hızlarını nasıl artıracaklarını öğrenecekler. Video içerikleri çoğunlukla robotların ilkokullarda matematik öğretimine nasıl entegre edileceğiyle ilgili olacak. Bu iki şekilde ele alınacaktır; Robotların doğrudan sınıfta kullanımı ve matematik kavramlarının robotik kodlama yoluyla öğrenimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir