Mērķis un Uzdevumi

Iedvesmojošam un prasmīgam skolotājam skolēnu sasniegumos ir galvenā loma, tāpēc koncentrēšanās uz bakalaura studentu (kā topošo skolotāju) pedagoģiskajām prasmēm ir izšķiroša nozīme. Tikpat būtiski ir akcentēt skolēnu izglītības vajadzības, lai realizētu viņu patieso potenciālu un lai viņi kļūtu elastīgāki un ērtāk justos klases mācību darbībās. Robotikas izmantošana izglītībā jau vairāk nekā divas dekādes ir bijusi sākumsskolas un vidusskolas izglītības nodrošinātāju uzmanības centrā Eiropā (Bredenfeld, 2019) un pētījumi rāda, ka robotiem ir milzīgs potenciāls, lai paaugstinātu sniegumu un uzlabotu prasmes matemātikā (Highfield, 2010; Barker & Ansorge, 2007).

Tādējādi, šī transnacionālā projekta mērķis tika specificēts kā bakalaura studentu, kuri ir topošie sākumskolas pedagogi, prasmju trūkuma novēršana, risinot iespējamās problēmas, kas varētu būt skolēniem ar matemātikas trauksmi, izstrādājot:
a – modulāru studiju programmu, iekļaujot apvērsto (flipped) mācību pieeju, ietverot pakāpenisku (soli-pa-solim) praktisku darbošanos un izmantojot tiešsaites mācību materiālus
b- video bibliotēku, kas ietvertu uz scenārijiem balstītas mācību aktivitātes robotikas izmantošanai matemātikas izglītībā sākumskolā.

Ņemot vērā to, kā STEM izglītība kļūst arvien nozīmīgāka un prasme rēķināt ir viena no visbūtiskākajām pamatprasmēm, mēs saskatām, cik svarīga ir šo prasmju pilnveide attiecībā uz pamatu veidošanu, grūtību pārvarēšanu ar patīkamu, jautru un interesantu mācību procesu, kuru atbalsta inovatīvi mācību materiāli. Kombinētās mācības piedāvā plašas praktisku darbību veicinošas iespējas sākumskolā. Robotikas uzdevumi, it īpaši personiskā mijiedarbībā, daudz pilnīgāk iesaista skolēnus ar matemātikas trauksmi mācību procesā, un nākotnē, visticamāk, skolēnu ar MT izglītošana, būs robotika (Brown, 2017).